تازه ها
بنر

دفتر مقام معظم رهبری

بنر

ایران ساخت

بنر
دومین دوره جشنواره ملی انرژی‌های تجدیدپذیر با حمایت ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

برگزاری دومین دوره جشنواره ملی انرژی‌های تجدیدپذیر

دومین دوره جشنواره ملی انرژی‌های تجدیدپذیر با حمایت ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در روزهای ۵ و ۶ بهمن ماه سال جاری در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می‌شود.

این جشنواره ملی در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار و به طرح‌های برگزیده در هر حوزه هدایای نفیسی اهدا می‌شود.

این جشنواره در محورهای تخصصی انرژی‌های خورشیدی، آب، باد، زمین گرمایی، زیست توده، هیدروژن و پیل سوختی، انرژی‌های ترکیبی و سایر زمینه‌‌های مرتبط و همچنین در حوزه‌های اختراع و نوآوری، طرح‌های توسعه‌ای و کاربردی برگزار می‌شود.

همزمان با دومین دوره جشنواره ملی انرژی‌های تجدیدپذیر، علاوه بر برگزاری کارگاه‌های تخصصی و مسابقه تولید محتوای چندرسانه‌ای، نمایشگاه صنعتی با هدف معرفی شرکت‌های برتر و کسب و کارهای موفق در حوزه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر برپا می‌شود.

از نوآوران، کارآفرینان، دانشجویان، اساتید و متخصصان دعوت به عمل می‌آید ایده‌ها و طرح‌های خود را در این جشنواره ملی مطرح کرده و ضمن برخورداری از هدایای نفیس برای طرح‌های برتر، از فرصت برقراری ارتباط با شرکت‌های صنعتی فعال در صنایع وابسته بهره‌مند شوند.

آشنایی با نیروگاه های آبی و طراحی ابعاد اصلی توربین به کمک نرم افزار Turbonpro، آشنایی با سلول های خورشیدی و مبانی تجربی و تئوری، آشنایی با سیستم های تصفیه آب و آب شیرین کن، آشنایی با نرم افزار trnsys (نرم افزار شبیه سازی در حوزه مهندسی انرژی تجدیدپذیر) عناوین این کارگاه ها است.

این جشنواره در محورهای تخصصی انرژی های خورشیدی، آب، باد، زمین گرمایی، زیست توده، هیدروژن و پیل سوختی، انرژیهای ترکیبی و سایر زمینه‌های مرتبط  و همچنین در حوزه های  اختراع و نوآوری، طرح های توسعه ای و کاربردی برگزار می شود.

همزمان با جشنواره، علاوه بر برگزاری کارگاه های تخصصی و مسابقه تولید محتوای رسانه‌ای، نمایشگاه صنعتی با هدف معرفی شرکت های برتر و کسب و کارهای موفق در حوزه فناوری انرژی های تجدید پذیر برگزار خواهد شد.