تازه ها
بنر

دفتر مقام معظم رهبری

بنر

ایران ساخت

بنر
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری دربیست و نهمین المپیاد جهانی کامپیوتر گفت: المپیاد کامپیوتر یکی از محورهای کلیدی برای تشخیص و آموزش بهتر جوانان نخبه در حوزه فناوری اطلاعات است مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانیبنیا ملی نخبگان، متن سخنرانی دکتر ستاری به شرح زیر است:

شرکت‌کنندگان، مربیان، میهمانان و مسئولین محترم المپیاد جهانی کامپیوتر، امیدوارم که در ایران به شما خوش گذشته باشد. خیلی خوشحالیم که افتخار میزبانی شما را در ایران داشتیم. فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر توانسته چهره‌ی جهان امروز را با تسهیل ارتباطات و تبادل ایده‌ها بین افراد جامعه‌ی بشری به شدت عوض کند و این امر باعث عبور از مرزهای سنتی بین ملیت‌ها، فرهنگ‌ها و قلمروهای مختلف علمی و تجاری شده است.

جوانان نخبه‌ی ما در ایران پیشرفت چشمگیری در زمینه‌ی علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات داشته‌اند. ما در حال حاضر تعداد زیادی شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های ایرانی داریم که در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات از جمله داده‌های حجیم، پردازش ابری، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء مشغول فعالیت هستند. همچنین در بعد علمی، جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های چشم‌گیری طی دهه‌های اخیر داشته و هم‌اکنون به یکی از مهم‌ترین کشورهای تاثیرگذار در منطقه بدل شده است.

اعتقاد ما این است که المپیاد کامپیوتر یکی از  محورهای کلیدی برای تشخیص و آموزش بهتر جوانان نخبه در زمینه‌ی علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات است. سیستم آموزشی کشور ما از المپیادهای علمی بهره‌ی فراوانی برده است و میزبانی المپیاد جهانی کامپیوتر راهی برای جبران این موضوع بوده است.

بسیاری از شما شرکت‌کنندگان جوان المپیاد جهانی کامپیوتر در ابتدای راه خود برای ایفای نقش تعیین‌کننده‌  در مسیر علم و فناوری هستید. آرزو می‌کنم که بتوانید از استعداد خود نه تنها برای پیشرفت علم و فناوری، بلکه برای ایجاد فردایی صلح‌آمیز برای تمام جامعه‌ی بشری استفاده کنید.

برای شما بهترین آرزوها را دارم و امیدوارم از ایران خاطره‌های خوبی به همراه داشته باشید.