تازه ها
بنر

دفتر مقام معظم رهبری

بنر

ایران ساخت

بنر
نشست تخصصی بررسی مشکلات کشاورزی و صنایع تبدیلی : مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان مازندران نشست تخصصی بررسی مشکلات کشاورزی و صنایع تبدیلی با حضور نخبگان ، سرآمدان دانشگاهی و صاحبان صنایع در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی برگرار گردید.

دکتر محسن جهانشاهی رئیس بنیاد  نخبگان استان مازندران در این نشست اظهار داشت؛ بنیاد نخبگان بعنوان یک رابط بین نخبگان و دانشگاهیان برای گام برداشتن در جهت توسعه می باشد.
دکتر محسن جهانشاهی، با اشاره به حوزه کسب و کار افزود؛ در برنامه ششم توسعه به استفاده از ظرفیت نخبگان و سرامدهای دانشگاهی در حوزه های مختلف اشاره شده و بعنوان یکه قانون جهت اجرائی شدن به تمامی دستگاه ها ابلاغ شده است.
وی اضافه کرد؛ مشابه چنین قانونی قبلا وجود نداشته و اکنون تدوین و بعنوان تکلیفی برای دستگاه های مختلف ارسال گردیده است و امیدواریم با این اوصاف نظرات و برنامه های دانش اموختگان جمع آوری و بکار گرفته شود تا جدا از تکریم نخبگان، تاثیرگذاری بیشتری از این قشر را رد عرصه های مختلف شاهد باشیم.
وی همچنین این نشست را اولین نشست تخصصی در باب کشاورزی و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری را اولین دانشگاه برگزیده بدین منظور خواند و اظهار داشت؛ بیش از 40 درصد از تسهیلات جوایز تحصیلی و ظرفیت استان متعلق به دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری و مابقی در بین سایر دانشگاه های استان توزیع شده است.

این نشست در محور های :

1. بررسی نقش صنایع تبدیلی در کاهش ضایعات و توسعه صادرات محصولات کشاورزی باغی

2. ضایعات محصولات کشاورزی باغی

3. صنایع تبدیلی کشاورزی

4. امکانات و وضعیت موجود تولیدات

مورد بحث و هم اندیشی، نخبگان, مسئولین و سرآمدان دانشگاهی قرار گرفت و با ارائه پیشنهاد در خصوص رفع معضلات استان و کشور در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی به پایان رسید .